Mobile-Tulitus
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAIJA AARIKKA & TIMO SARPANEVA, ljuskrona "Mobile-Tulitus", Finland, 1960-tal, stomme av svärtt trä, sju vidhängande ljushållare av mässing, i orginalförpakning med ljus, mittstagets längd ca 40 cmförpackningen mått ca 46x17 cm
Förpackning med slitage
730946
2020-01-31