Mobile-Tulitus

Mobile-Tulitus
Mobile-Tulitus
Mobile-Tulitus
Mobile-Tulitus
Mobile-Tulitus
Mobile-Tulitus

Klubbat för:

3 000 SEK

4 000 SEK

KAIJA AARIKKA & TIMO SARPANEVA, ljuskrona "Mobile-Tulitus", Finland, 1960-tal, stomme av svärtt trä, sju vidhängande ljushållare av mässing, i orginalförpakning med ljus, mittstagets längd ca 40 cmförpackningen mått ca 46x17 cm

Förpackning med slitage

730946

2020-01-31