Wilesco, 1970-tal

Wilesco, 1970-tal
Wilesco, 1970-tal
Wilesco, 1970-tal
Wilesco, 1970-tal
Wilesco, 1970-tal
Wilesco, 1970-tal
Wilesco, 1970-tal
Wilesco, 1970-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ÅNGMASKIN, Wilesco D32, 1970-tal, eldriven ångmaskin med cylinder. Elektrisk brännare (220V, 1300W). Cylinder, kontrollpanel, växlar, varvmätare och tryckmätare. Krafthus med två svänghjul och en ångcylinder. Ensidig kokare med sakerhetsventil, en vissla, stege, podium, vattenpumpsmätare och en kraftöverförare. 220V/1300W, höjd ca 42, 43x53 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad

730968

2020-02-03