Fotogenlampa i majolika
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FOTOGENLAMPA, 1800-talets slut, majolika, kupa i delvis frostat glas med etsad dekor, brännare märkt Kosmos Brenner, oljehus i majolika, polykromt bemålad, höjd inklusive brännarrör ca 53 cm
Smärre slitage
731155
2020-02-07