Fotogenlampa i majolika

Fotogenlampa i majolika
Fotogenlampa i majolika
Fotogenlampa i majolika
Fotogenlampa i majolika
Fotogenlampa i majolika
Fotogenlampa i majolika

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FOTOGENLAMPA, 1800-talets slut, majolika, kupa i delvis frostat glas med etsad dekor, brännare märkt Kosmos Brenner, oljehus i majolika, polykromt bemålad, höjd inklusive brännarrör ca 53 cm

Smärre slitage

731155

2020-02-07