Linnedamast dräll 1800-tal

Linnedamast dräll 1800-tal
Linnedamast dräll 1800-tal
Linnedamast dräll 1800-tal
Linnedamast dräll 1800-tal
Linnedamast dräll 1800-tal
Linnedamast dräll 1800-tal

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSDUKAR, 2 st, SERVETT, 1800-talets andra hälft, linnedamast, dräll, en märkt G.A. Nr 4 den andra MB 7, ca 300x190 respektive 210x184, servetten 82x77 cm

PROVENIENS: Stopalo

Sammansydd på mitten, något tunnslitna, fläckar

731165

2020-01-31