Bordsur Frankrike

Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike
Bordsur Frankrike

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSUR, 1800-tal, Frankrike, patinerad och delvis förgylld brons, emaljerad urtavla med romerska siffror, otydligt signerad samt À Paris, genombrutna visare, höjd ca 36 cm, uppdragsnyckel samt pendel medföljer

Sockeln centrumdekor med mindre hål

731288

2020-02-02