Ljusstakar 1800-tal tenn
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Carl Bröske (1798-1822/42) Stockholm 1815 resp 1822, gustavianska, lösa ljusmanchetter, höjd ca 25 cm
Sannolikt ej tillhörande ljusmanschetter, åldersrelaterat slitage, en fot något böjd
731374
2020-02-08