Ljusstakar 1800-tal tenn

Ljusstakar 1800-tal tenn
Ljusstakar 1800-tal tenn
Ljusstakar 1800-tal tenn
Ljusstakar 1800-tal tenn
Ljusstakar 1800-tal tenn
Ljusstakar 1800-tal tenn
Ljusstakar 1800-tal tenn
Ljusstakar 1800-tal tenn
Ljusstakar 1800-tal tenn
Ljusstakar 1800-tal tenn
Ljusstakar 1800-tal tenn
Ljusstakar 1800-tal tenn

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Carl Bröske (1798-1822/42) Stockholm 1815 resp 1822, gustavianska, lösa ljusmanchetter, höjd ca 25 cm

Sannolikt ej tillhörande ljusmanschetter, åldersrelaterat slitage, en fot något böjd

731374

2020-02-08