Ring 18 k guld

Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld
Ring 18 k guld

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RING, 18 k guld, fantasislipad ametist, 2 små diamanter i silvermontering, med rosenslipning i blomformationer på sidorna, överdel från 1800-talets andra hälft, Hugo Strömdahl AB, Stockholm 1944, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 6 g

Omarbetad, diamanter med rondist/kantskador, ametist med kantnagg samt litet avslag vid en klo

731416

2020-02-02