Bengt Kristenson, gouache
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
BENGT KRISTENSON (1900-tal): Två huvuden, gouache på papper, signerad Bengt Kr, 40,5x50,5 cm.
Utförd 1952
UTSTÄLLD: Utstillet på Statens Kunstutstilling, katalog No. 55.
Riksförbundet för bildande konst, utställning 122.
Kuntoraportti
731459
Päivämäärä:
2020-02-04