Bengt Kristenson, gouache

Bengt Kristenson, gouache
Bengt Kristenson, gouache
Bengt Kristenson, gouache
Bengt Kristenson, gouache
Bengt Kristenson, gouache
Bengt Kristenson, gouache

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

BENGT KRISTENSON (1900-tal): Två huvuden, gouache på papper, signerad Bengt Kr, 40,5x50,5 cm.
Utförd 1952

UTSTÄLLD: Utstillet på Statens Kunstutstilling, katalog No. 55.
Riksförbundet för bildande konst, utställning 122.

Kuntoraportti

731459

Päivämäärä:

2020-02-04