Kallskål i tenn
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KALLSKÅL, tenn, Gustaf Wilhelm Lindberg, Örebro 1829, rund på fotring med svängda ornerade hänklar, undertill med ägarmärkning "GMS", höjd ca 13, längd 31 cm
Bucklor. Repor. Smärre slitage.
731520
2020-02-02