Kallskål i tenn

Kallskål i tenn
Kallskål i tenn
Kallskål i tenn
Kallskål i tenn
Kallskål i tenn
Kallskål i tenn
Kallskål i tenn
Kallskål i tenn
Kallskål i tenn
Kallskål i tenn

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KALLSKÅL, tenn, Gustaf Wilhelm Lindberg, Örebro 1829, rund på fotring med svängda ornerade hänklar, undertill med ägarmärkning "GMS", höjd ca 13, längd 31 cm

Bucklor. Repor. Smärre slitage.

731520

2020-02-02