Vas Meissen

Vas Meissen
Vas Meissen
Vas Meissen
Vas Meissen
Vas Meissen
Vas Meissen
Vas Meissen
Vas Meissen

Klubbat för:

1 100 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

MEISSEN, urnor, 1 par, porslin, Tyskland, 1800-talets andra hälft, empirestil, uppsvängda hänklar, polykrom dekor av blommor och figurscen, detaljer i guld, höjd ca 40 cm

Zustandsbeschreibung

En hänkel skadad/tejpad/av, slitage

731549

2020-02-04