Uppläggningsfat, Ingrid Atterbgerg Upsala-Ekeby

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

INGRID ATTERBERG (1920-2008): Uppläggningsfat, Upsala-Ekeby , glaserad keramik, märkt Ekeby 2092 Abg, 1952-54, ca 34,5x38 cm

Ett litet nagg undertill, bruksslitage

731580

2020-02-02