Väggpendyl
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGPENDYL, urtavlan märkt Joh. Nyberg, Stockholm (Johan N, 1740-1801), gustaviansk, 1700-talets slut, höjd 85 cm, pendel och nyckel finns
PROVENIENS: Den adliga släkten Hjärne
Renoverad
731727
2020-02-03