Oiva Toikka glasfågel
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OIVA TOIKKA, "Korpikäki", figurin, glas, årsfågel 2003, signerad och daterad O. Toikka Nuutajärvi 2003, höjd ca 14 cm, längd ca 21.
originallåda i form av fågelholk i finsk furu medföljer.
731955
2020-02-02