Mejans grafikportfölj 1989

Mejans grafikportfölj 1989
Mejans grafikportfölj 1989
Mejans grafikportfölj 1989
Mejans grafikportfölj 1989
Mejans grafikportfölj 1989
Mejans grafikportfölj 1989

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MEJANS GRAFIKPORTFÖLJ 1989. Litografier av K. G. Nilson, Göran Lennstrand, Göran Rydén, Per Svensson, Katarina Nilsson. Samtliga upplaga 50 exemplar.
Dessutom signerad Peter Dahl litografi (Fredmans epistel 81), Sven-Erik Johansson, signerad teckning, Olle Kåks signerad litografi 162/225.
Tryckt innehållsförteckning och litografier lösa i grå mapp, påklistrad innehållsförteckning.

1 blad saknas (Maria Björklund). Innehållsförteckning med veck, liten reva.

731966

2020-02-02