Vikskärm 1900-talets början
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets början, fyra delar, blårutigt bomullstextil, bemålat trä, gräddvit kulör, möjligtvis originaltextil, höjd ca 179, längd ca 204 cm
Senare bemålning, smärre slitage, åldersrelaterad slitage på textil
731989
2020-02-04