Bordslampa
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, tidigt 1900-tal, ställbar ljuspunkt, dekor av sjungande kvinna i patinerad metall, sockel av sten, höjd 40 cm.
Slitage, bristningar på statyettens bas, nagg på stenen, ej funktionstestad, senare skärm.
732140
2020-02-16