Louise Adelborg Matservis "Swedish Grace"

Louise Adelborg Matservis
Louise Adelborg Matservis
Louise Adelborg Matservis
Louise Adelborg Matservis
Louise Adelborg Matservis
Louise Adelborg Matservis
Louise Adelborg Matservis
Louise Adelborg Matservis
Louise Adelborg Matservis
Louise Adelborg Matservis

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LOUISE ADELBORG, 99 dlr, mat- teservis, porslin, Rörstrand, "Swedish Grace / Magnolia / Nationalservisen", mattallrikar (diameter 26 cm) 12, mattallrikar (d 24) 12, förrättstallrikar 12, smörgåsassietter 11, dessertallrik 12, djupa tallrikar 10, tekoppar med fat 12, buljongkoppar med fat 12, tekanna 1, sockerskål 1, gräddkanna1, terrin med lock 1, tillbringare 1, såssnipa 1,

Smärre bruksslitage, två små nagg på terrin, nagg på två tekoppar, micronagg på 1 buljongfat,

732312

2020-02-03