Skylt med tupp

Skylt med tupp
Skylt med tupp
Skylt med tupp
Skylt med tupp

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SKYLT, 1900-talets första hälft, "Norfolk Royal Livestock & Fowl Show, 1879, Winner - Henry Fowler", skuret och lackerat trä med reliefdekor i form av tupp, ca 61,5x46cm

Zustandsbeschreibung

Bruks- och åldersrelaterad slitage, ställvis smärre färgbortfall

732441

2020-02-05