Tillbaka till katalog

Byrå Ikea

Byrå Ikea
Byrå Ikea
Byrå Ikea
Byrå Ikea
Byrå Ikea
Byrå Ikea
Byrå Ikea
Byrå Ikea
Byrå Ikea
Byrå Ikea

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

Beskrivning

IKEA, "Medevi", byrå, ur Ikeas 1700-talssserie, sengustaviansk stil, beslag i mässing, fasade hörn samt ben med kannelyr, bemålad, höjd ca 86, 92x49 cm, nyckel finns

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål

Konditionsrapport

Bruksslitage

Auktionsnummer:

732462

Datum:

2020-02-03