Brännvinsflaskor

Brännvinsflaskor
Brännvinsflaskor
Brännvinsflaskor
Brännvinsflaskor
Brännvinsflaskor
Brännvinsflaskor

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BRÄNNVINSFLASKOR, 2 stkn, 1800- respektive 1900-tal, kasat/graverat glas, en med Karl XIVs monogram, 1800-talets första hälft, en Orrefors, 1900-talets första hälft, signerad Edvard Hald, höjd ca 20 cm

Bruksspår, avlagringar, senare stoppar

732865

2020-02-03