Henri Marc bordsur
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HENRI MARC, bordsur, ca 1880, rokokostil, Paris, Frankrike, stomme i förgyllt och mörkpatinerad mässing, krönt med en figurin av en sittande dam, höjd ca 36 cm, nyckel och pendel finns
Bruksslitage, ej funktiontestad, SAV garanterar ej funktionen, nyckel och pendel finns, lös dekordel medföljer
732888
2020-02-04