Stallykta allmoge

Stallykta allmoge
Stallykta allmoge
Stallykta allmoge
Stallykta allmoge
Stallykta allmoge
Stallykta allmoge
Stallykta allmoge
Stallykta allmoge
Stallykta allmoge
Stallykta allmoge
Stallykta allmoge
Stallykta allmoge

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSLYKTA, stallykta, 1700/1800-tal, allmoge, furu, oktogonal modell, höjd inkl. lyftpinne ca 39, diameter ca 22 cm

Åldersrelaterad slitage, rostangrepp, senare glas

732963

2020-02-08