Harald Salomon 3 dlr
Klubbat för:
750 SEK
1 500 SEK
HARALD SALOMON, 3 dlr, Rörstrand, 2 skålar i form av snäckor, tillhörande kvinnofigurin / sjöjungfru, grönglaserade, samtliga stämplade, höjd på figurin ca 36,5 cm diameter på skålarna ca 26,5
Smärre slitage, smula missfärgningar i glasyren
732964
2020-02-06