Royal Copenhagen Blå Blomst

Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst", mockaservis, 27 dlr. porslin, Danmark, bestående av: 9 mockakoppar (1540) med fat (1549), 1 kaffekopp med fat (1870), 10 assietter (1625), sockerskål (1680), vas (1803), 1 par ljusstakar (1711) samt 3 uppläggningsfat (8155) (1599) samt (1527)

Smärre bruksslitage, mikronagg kan förekomma

733155

2020-02-14