Göteborg i litograferade planscher av Mankell 1884

Klubbat för:

3 600 SEK

1 500 SEK

GÖTEBORG. MANKELL, O. A. Göteborg. Aquarelle lithografier. Stockholm 1884.
Folio. Tryckt titelblad med förklaring över planscherna och 20 färglitografier (alla). Lösa i brungrå originalklotportfölj, text i guld på främre pärm.

Delvis något nött band, planscher något fläckade i marginaler.

733286

2020-02-09