Göteborg i litograferade planscher av Mankell 1884
Klubbat för:
3 600 SEK
1 500 SEK
GÖTEBORG. MANKELL, O. A. Göteborg. Aquarelle lithografier. Stockholm 1884.
Folio. Tryckt titelblad med förklaring över planscherna och 20 färglitografier (alla). Lösa i brungrå originalklotportfölj, text i guld på främre pärm.
Delvis något nött band, planscher något fläckade i marginaler.
733286
2020-02-09