Rosenthal Maria björnbär

Rosenthal Maria björnbär
Rosenthal Maria björnbär
Rosenthal Maria björnbär
Rosenthal Maria björnbär
Rosenthal Maria björnbär
Rosenthal Maria björnbär
Rosenthal Maria björnbär
Rosenthal Maria björnbär

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROSENTHAL, "Maria Björnbär", servis, 73 dlr, porslin, dekor av björnbär, bestående av: 15 mattallrikar, 15 djupa tallrikar, 15 halvtallrikar, 15 assietter,1 soppterrin, 1 kanna, 2 karotter, 4 uppläggningsfat, 4 tillbehörsfat, 1 såsterrin.+

mindre nagg förekommer, smuts smärre slitage

733326

2020-02-13