Edition Amour Gustaf Möllenborg Stockholm Armring

Klubbat för:

25 000 SEK

16 000 SEK

GUSTAF MÖLLENBORG, Stockholm, 1800-tal, 18K, rödguld, stel öppningsbar armring, delvis genombruten dekor, rosenslipade diamanter, emaljerad dekor i mörk blått, integrerat lås med säkerhetskedja, diam ca 60 mm, vikt ca 39.9

Bortfall guld på ett vridet dekorelement. Emaljbortfall. Diamanter med naggar.

733432

2020-02-09