Xylografen Kalle Andersson oljemålning
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
XYLOGRAFEN KALLE ANDERSSON (1853-1942): Kvinnor, olja på duk, signerad Kalle Andersson Grisslehamn 1921, ca 91x65 cm, avbildad i boken Xylografen i Grisslehamn av Birgit Qvarnström, s.62, bok medföljer (finns att hämta vid utlämning).
733750
2020-02-05