Xylografen Kalle Andersson oljemålning

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

XYLOGRAFEN KALLE ANDERSSON (1853-1942): Kvinnor, olja på duk, signerad Kalle Andersson Grisslehamn 1921, ca 91x65 cm, avbildad i boken Xylografen i Grisslehamn av Birgit Qvarnström, s.62, bok medföljer (finns att hämta vid utlämning).

733750

2020-02-05