Engelskt slaglåskarbin ca 1870-tal
Closed
2020-02-09
733799
| Sold for | 2 800 SEK |
| Estimate | 2 500 SEK |
SLAGLÅSKARBIN, ca 1870-tal, bl a mässingsbeslag, troligtvis engelska kolonierna, inskription på kolv MS, pipan stämplat, längd ca. 104 cm
Länk till ladstake saknas, sprickor, bruksslitage