Engelskt slaglåskarbin ca 1870-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SLAGLÅSKARBIN, ca 1870-tal, bl a mässingsbeslag, troligtvis engelska kolonierna, inskription på kolv MS, pipan stämplat, längd ca. 104 cm

Länk till ladstake saknas, sprickor, bruksslitage

733799

2020-02-09