Engelskt slaglåskarbin ca 1870-tal
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SLAGLÅSKARBIN, ca 1870-tal, bl a mässingsbeslag, troligtvis engelska kolonierna, inskription på kolv MS, pipan stämplat, längd ca. 104 cm
Länk till ladstake saknas, sprickor, bruksslitage
733799
2020-02-09