Brosch stjärnformad

Brosch stjärnformad
Brosch stjärnformad
Brosch stjärnformad
Brosch stjärnformad
Brosch stjärnformad
Brosch stjärnformad
Brosch stjärnformad
Brosch stjärnformad
Brosch stjärnformad
Brosch stjärnformad

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BROSCH, 18 k guld, silver samt förgyllt silver, 1900-talets första hälft, stjärnformad med dekor av 71 gammalslipade diamanter, mittersta diamanten omgiven av blå emalj, totalt ca 3,00 ct, varav en ca 0,60 ct, kvalité TCa-Ca (L-N)/VS1-VS2, mått ca 32x32 mm, totalvikt ca 9,8 g

Omtanke

Åldersrelaterad slitage

733833

2020-02-11