Plakett Kina 1900-tal

Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PLAKETT, porslin, Kina, 1900-tal, rektangulär form, dekor av figurscen i flodlandskap med pagoder i emaljfärger, järnoxid samt sepia, sigillmärke, ca 25x38 cm

Nagg

733878

2020-02-09