Bordspendyl, Louis-Philippe

Bordspendyl, Louis-Philippe
Bordspendyl, Louis-Philippe
Bordspendyl, Louis-Philippe
Bordspendyl, Louis-Philippe
Bordspendyl, Louis-Philippe
Bordspendyl, Louis-Philippe
Bordspendyl, Louis-Philippe
Bordspendyl, Louis-Philippe
Bordspendyl, Louis-Philippe
Bordspendyl, Louis-Philippe
Bordspendyl, Louis-Philippe
Bordspendyl, Louis-Philippe

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSPENDYL, parisarbete i Louis-Phillipe, matterad och polerad brännförgylld brons, samt lackerade sparytor, postament med dekor av växtornamentik och psykopomper, krönt av sjöman stående i båt med last i form av urhus, emaljerad urtavla med romerska siffror, urverket stämplat B&C Paris, hel- och halvslag, medföljer dragnyckel och pendel, höjd 45 cm

PROVENIENS:
Stopalo

733904

2020-02-06