Sparbössa Stockholms Sparbank
Klubbat för:
1 300 SEK
Schätzwert
1 000 SEK
Beschreibung
SPARBÖSSA, omkring 1900, Stockholms Sparbank, Stockholm, litograferad plåt, otydligt märkt "No1908" samt "Sparat öre blir krona", höjd 12, 12x12 cm, nyckel finns
Zustandsbeschreibung
Omfattande slitage och krakeleringar, nyckel finns, lås med lagning
733910
2020-02-06