Besticksuppsättning Engelsk Snäck
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
BESTICKSUPPSÄTTNING, 104 delar, 18/1900-tal, Engelsk snäck, bestående av 12 matskedar, 4 matknivar, 9 matgafflar, 15 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 9 bordsskedar, 27 smörgåsgafflar, 13 teskedar, ragusked, såssked, kompottsked, vikt tillsammans (ej knivar medräknade) 4301 gram
Smärre slitage, enstaka gravyr,
734105
2020-02-12