Besticksuppsättning Engelsk Snäck

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

16 000 SEK

BESTICKSUPPSÄTTNING, 104 delar, 18/1900-tal, Engelsk snäck, bestående av 12 matskedar, 4 matknivar, 9 matgafflar, 15 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 9 bordsskedar, 27 smörgåsgafflar, 13 teskedar, ragusked, såssked, kompottsked, vikt tillsammans (ej knivar medräknade) 4301 gram

Smärre slitage, enstaka gravyr,

734105

2020-02-12