Kestner flickdocka
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KESTNER BISKVI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, märkt " M made in Gremany 15 3/4 164", med insatta blå blundogon, öppen mun med tänder, grop i hakan, skulterade ögonbryn, blond hårperuk kulledad kropp i trä och massa, klädd rosa klänning, strumpor och skor, längd ca 78 cm
Skadade fingrar, sliten peruk, kroppen med slitage (möjligen ommålad ), ställning medföljer
734166
2020-02-06