Kestner flickdocka

Kestner flickdocka
Kestner flickdocka
Kestner flickdocka
Kestner flickdocka
Kestner flickdocka
Kestner flickdocka
Kestner flickdocka
Kestner flickdocka
Kestner flickdocka
Kestner flickdocka
Kestner flickdocka
Kestner flickdocka

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KESTNER BISKVI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, märkt " M made in Gremany 15 3/4 164", med insatta blå blundogon, öppen mun med tänder, grop i hakan, skulterade ögonbryn, blond hårperuk kulledad kropp i trä och massa, klädd rosa klänning, strumpor och skor, längd ca 78 cm

Skadade fingrar, sliten peruk, kroppen med slitage (möjligen ommålad ), ställning medföljer

734166

2020-02-06