Bägare silver stämplad 1790

Bägare silver stämplad 1790
Bägare silver stämplad 1790
Bägare silver stämplad 1790
Bägare silver stämplad 1790
Bägare silver stämplad 1790
Bägare silver stämplad 1790
Bägare silver stämplad 1790
Bägare silver stämplad 1790

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BÄGARE, silver, stämplad Gustaf Henrik Sidwall, Norrköping 1790, godronnerad fot, räfflad mynningskant, invändigt förgylld, höjd 17,5 cm, vikt 310 g

lagningar
bucklor
bägaren möjligen omstämplad av Sidwall vid reparation

734219

2020-03-08