Gräddkanna silver J H Lampa Stockholm 1824
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 800 SEK
JOHAN HENRIK LAMPA, gräddkanna, silver, Stockholm 1824, kaskformad, delvis godronnerad, invändigt förgylld, höjd 11,5 cm, vikt 144 g
PROVENIENS
LITTERATUR
Svenskt Silversmide del III, plansch 331.
graverat ägarmonogram GS
734221
2020-03-08