Gräddkanna silver J H Lampa Stockholm 1824

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 800 SEK

JOHAN HENRIK LAMPA, gräddkanna, silver, Stockholm 1824, kaskformad, delvis godronnerad, invändigt förgylld, höjd 11,5 cm, vikt 144 g

PROVENIENS

LITTERATUR
Svenskt Silversmide del III, plansch 331.

graverat ägarmonogram GS

734221

2020-03-08