Bägare 2 st silver J P:son Berg Norrköping 1759
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHAN PETTERSSON BERG, bägare, 2 st., silver, Norrköping 1759, räfflad fot, runt mynningen stämplad bård, invändig förgyllning, höjd 9,5 resp. 10,5 cm, vikt 74 resp. 109 g
PROVENIENS
livet med senare svisselerad blomdekor
graverat monogram GS i botten
734224
2020-03-08