Carl Malmsten skrivpulpet / talarstol

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

CARL MALMSTEN, skrivpulpet / talarstol, fanér i teak, designår 1976, tillverkad 1978, brännstämplad CM, sidostycken med bakomvarande låsbara fack med inredning för A4 pärmar, lampa i mässing, framkant med hjul, höjd ca 130, 80x56 cm, nycklar medföljer

PROVENIENS: Skiljedomare, advokat och hovauditör Jan Gillis Wetter(1931-1995)

Smärre slitage/märken

734302

2020-02-06