Bägare vas silver

Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver
Bägare vas silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

BÄGARE, 1700-tal, silver, inläggningar med Daler kopparmynt, BÄGARE på fot, silver, Johan Fredrik Masman, Stockholm 1816, graverad dekor, TRUMPETVAS, sterlingsilver, England, höjd 10-13 cm

Zustandsbeschreibung

Bucklor och skador

734311

2020-02-06