Bägare vas silver
Klubbat för:
2 200 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
BÄGARE, 1700-tal, silver, inläggningar med Daler kopparmynt, BÄGARE på fot, silver, Johan Fredrik Masman, Stockholm 1816, graverad dekor, TRUMPETVAS, sterlingsilver, England, höjd 10-13 cm
Zustandsbeschreibung
Bucklor och skador
734311
2020-02-06