Gudmar Olovson gips
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUDMAR OLOVSON (1936-2017): De två träden, signerad Gudmar, patinerad gips, höjd inkl sockel ca 39 cm, inkl. sockel.
HISTORIK: Större versioner av skulpturen finns i Bois de Boulogne i Paris och i Höllvikens skulpturpark
Smärre ytskador, sprickor
734468
2020-02-07