Dosor och pokal i silver

Dosor och pokal i silver
Dosor och pokal i silver
Dosor och pokal i silver
Dosor och pokal i silver
Dosor och pokal i silver
Dosor och pokal i silver
Dosor och pokal i silver
Dosor och pokal i silver
Dosor och pokal i silver
Dosor och pokal i silver

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

DOSOR och POKAL i silver (3) , svenska kontrollstämplar,den äldsta
dosan är från 1808, den yngre från 1946 och pokalen från 1800, den senare förgylld inuti, höjd mellan ca 2,2-9 cm, vikt ca 267 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

734506

2020-02-13