Georg Jensen årsskedar

Georg Jensen årsskedar
Georg Jensen årsskedar
Georg Jensen årsskedar
Georg Jensen årsskedar
Georg Jensen årsskedar
Georg Jensen årsskedar
Georg Jensen årsskedar
Georg Jensen årsskedar
Georg Jensen årsskedar
Georg Jensen årsskedar
Georg Jensen årsskedar
Georg Jensen årsskedar

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GEORG JENSEN, årsskeder, 14 st, åren 1971-1982, förgyllt sterlingsilver, design Rigmor Andersen samt Annelise Björner, dekor av blommor ur den danska floran, längd ca 15 cm, vikt ca 640 gram

Några med slitage, oxidering förekommer, 2 st dubbletter

734512

2020-02-13