Cremekoppar Kina 1700-tal

Cremekoppar Kina 1700-tal
Cremekoppar Kina 1700-tal
Cremekoppar Kina 1700-tal
Cremekoppar Kina 1700-tal
Cremekoppar Kina 1700-tal
Cremekoppar Kina 1700-tal
Cremekoppar Kina 1700-tal
Cremekoppar Kina 1700-tal

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CREMEKOPPAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av blommor i emaljfärger, guld, höjd ca 7,5, diameter 6 cm

Bruks-och åldersrelaterad slitage

734535

2020-02-14